Logo
Tesla Model Y

Tesla Model Y oficjalnie. Powstaną cztery wersje crossovera

Tesla Model Y została zaprezentowana zgodnie z zapowiedziami na specjalnej imprezie w Los Angeles. Producent planuje wprowadzenie na rynek czterech wersji swojego elektrycznego crossovera.

 
Standardowy model w cenie 39 000 dolarów zadebiutuje dopiero wiosną 2021 roku. Pozostałe trzy bogatsze wersje mają trafić do klientów jesienią 2020 roku. Najtańszym z pozostałych wersji będzie Tesla Model Y Long Range. Auto ma oferować zasięg 482 km i przyspieszenie do setki w czasie 5,5 s. Cena wyniesie 47 000 dolarów.

Tesla Model Y Tesla Model Y

Kolejna w ofercie będzie Tesla Model Y Dual Motor AWD. Ten model ma o kilka procent stracić na zasięgu, ale do setki przyspieszy w 4,8 s. Cena wzrośnie do 51 000 dolarów. Tesla Model Y Performance z zasięgiem 450 km będzie przyspieszać do setki w czasie 3,5 s. Ten wariant wyceniono na kwotę 60 000 euro.

Zgodnie z przewidywaniami design przodu zapożyczono od Modelu 3. Z tyłu zaś znajdziemy podobieństwa do większego Modelu X. Wnętrze to ten sam minimalizm co w małym sedanie. Wkrótce powinniśmy poznać kolejne szczegóły na temat auta. Tym bardziej, że producent wiąże z nim spore nadzieje. Marka przewiduje, że sprzeda więcej egzemplarzy Modelu Y niż łącznie Modelu 3 i S. Czas pokaże, jak zostanie przyjęta nowa Tesla.
Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y

2019-03-15 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Tesla Model Y oficjalnie. Powstaną cztery wersje crossovera