Logo
Opel

Opel zapowiedział elektrycznego hot-hatcha na bazie Corsy

Opel zdradził, że pracuje nad elektrycznym hot-hatchem na bazie nowej Corsy. Kolejna generacja hatchbacka zadebiutuje już niedługo i będzie bazować na platformie CMP od koncernu PSA.

Opel Opel

Platforma CMP oznacza, że Corsa będzie mogła korzystać z wielu różnych napędów. I podobnie, jak nowy Peugeot 208 będzie występować w wersji elektrycznej. A to daje inżynierom bazę do stworzenia hot-hatcha korzystającego właśnie z silnika elektrycznego.

Co ciekawe taki sam plan ma Peugeot odnośnie modelu 208 GTI. Wygląda więc na to, że w przyszłości otrzymamy dwa ciekawe sportowe hatchbacki EV. Opel zapowiedział elektrycznego hot-hatcha na 2021 rok. Niestety na razie nie zdradzono nic na temat szczegółów napędu. Na to jest jeszcze za wcześnie. Możliwe, że nowy model przywróci nazwę OPC wprowadzając ją w nową generację motoryzacji.
Opel Opel
Producent zdradził też, że do końca 2020 roku będzie posiadał w ofercie cztery zelektryfikowane modele. A będzie to Grandland X PHEV, elektryczna Corsa, elektryczne Vivaro oraz elektryczna wersja Mokki X.
Opel Opel

2019-03-15 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Opel zapowiedział elektrycznego hot-hatcha na bazie Corsy