Logo
Mercedes eSprinter

Mercedes eSprinter w ostatniej fazie testów

Mercedes eSprinter został zapowiedziany w zeszłym roku, ale na jego premierę poczekamy do drugiej połowy roku. Dziś producent pochwalił się, że elektryczny van wszedł w ostatnią fazę testów i zaprezentował galerię fotografii z jazd w Szwecji.

Mercedes eSprinter Mercedes eSprinter

W ostatniej fazie testów inżynierowie sprawdzali, jak auto poradzi sobie na zaśnieżonych drogach oraz czy nie wystąpią problemy przy niskich temperaturach. Vana testowano w Szwecji przy temperaturach sięgających minus 30 stopni Celsjusza.

Mercedes eSprinter Mercedes eSprinter
W ten sposób sprawdzono jak napęd i systemy zasilania spisują się na mrozie. Między innymi sprawdzono pokładowy system szybkiego ładowania pozwalający zasilić 80 procent baterii w 30 minut. Na dużych mrozach wersja z bateriami 55 kWh pozwala pokonać około 100 km. Przy zwykłych temperaturach zasięg oscyluje w granicach 150 km.
Mercedes eSprinter Mercedes eSprinter
W ofercie pojawi się także mniejszy zestaw baterii o pojemności 41 kWh. Ten pozwoli na pokonanie około 115 km w zwykłych warunkach. Silnik elektryczny o mocy 114 KM i momencie 300 Nm ma zapewniać osiągi zbliżone do Sprintera z dieslem pod maską.

2019-03-29 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Mercedes eSprinter w ostatniej fazie testów