Logo
Honda

Honda od 2025 roku będzie oferować tylko zelektryfikowane auta w Europie

Honda podczas salonu samochodowego w Genewie zdradziła swój plan odnośnie elektryfikacji. Japońska marka zdecydowała, że do 2025 roku cała europejska oferta zostanie poddana elektryfikacji.

Honda Honda

Początkowo zapowiadano, że do 2025 roku dwie trzecie oferty będzie autami hybrydowymi i elektrycznymi. Jednak plany uległy zmianie i producent postanowił przyspieszyć proces. Za tak dynamicznym poszerzeniem oferty o modele elektryczne i PHEV pójdą także inne inwestycje. Producent ma zamiar przeznaczyć więcej środków na stworzenie własnych ładowarek czy oprogramowania dla pojazdów zelektryfikowanych.

Na pewno największą nowością będzie produkcyjna wersja modelu e Prototype. Elektryczny hatchback zapowiada się imponująco i pokazał w Genewie, że na drodze do produkcji nie traci swojego retro uroku. Pierwszą hybrydą marki w ramach nowego planu jest zaprezentowany wcześniej CR-V Hybrid. Wkrótce możemy oczekiwać kolejnych modeli. Nieoficjalnie mówi się nawet, że najnowszy Civic Type R otrzyma napęd hybrydowy w celu dodatkowego zastrzyku mocy.
Honda Honda

2019-03-10 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Honda od 2025 roku będzie oferować tylko zelektryfikowane auta w Europie