Logo
Volkswagen

Volkswagen zbuduje fabrykę baterii z pomocą koreańskiego koncernu

Koncern Volkswagena może nawiązać współpracę z koreańskim koncernem w celu budowy gigafabryki baterii w Europie. Według magazynu Manager Magazin, niemiecki koncern prowadzi rozmowy z SK Innovation.

Volkswagen Volkswagen

Współpraca ma obejmować wielomiliardową inwestycję w budowę fabryki baterii. Według dziennikarzy decyzja już zapadła, a koncerny dopinają ostatnie szczegóły.

Dla koncernu Volkswagena taki ruch może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Obecnie większość producentów samochodów korzysta z usług kilku firm montujących baterie. Rosnąca ilość modeli i popyt na auta elektryczne mogą doprowadzić do zastoju w dostawach. Rozwiązaniem dla największych koncernów jest właśnie budowa własnych baterii.
Volkswagen Volkswagen
Obecnie Volkswagen korzysta z baterii LG Chem oraz Samsunga. SK Innovation jest trzecim największym producentem baterii w Korei. Firma zdaje się być dobrym partnerem do budowy europejskiej fabryki. O planach tworzenia własnych baterii przez Volkswagena mówiono już w wakacje. Najwyraźniej koncern poczynił konkretne kroki w tym kierunku.
Volkswagen Volkswagen

2018-10-30 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Volkswagen zbuduje fabrykę baterii z pomocą koreańskiego koncernu