Logo
Tesla Roadster

Tesla Roadster ma być szybsza i lepsza od każdego auta sportowego

Tesla Roadster ma wyznaczyć nowy kierunek dla sportowych samochodów. Amerykański producent stara się być pionierem w elektryfikacji i budując nową generację swojego sportowego modelu nie ma zamiaru konkurować z innymi elektrycznymi autami, ale z najlepszymi supersamochodami.

Tesla Roadster Tesla Roadster

Elon Musk w jednym z ostatnich wywiadów potwierdził, że producent celuje wysoko z modelem Roadster. Autor nie będzie tylko elektrycznym autem sportowym, ale maszyną, która ma zawstydzić wszystkie superauta walczące o różne rekordy.

Zdaniem Muska Tesla Roadster będzie lepsza od każdego auta pod względem przyspieszenia, prędkości i prowadzenia się. Słowa założyciela firmy są dość odważne, ale wtóruje mu kierowca testowy Emile Bouret. Ten mówi, że Tesla Roadster jest nawet lepsza niż podają to oficjalne liczby. A te mówią nam o przyspieszeniu do setki w 1,9 s, prędkości maksymalnej 402 km/h oraz pokonaniu ćwiartki w 8,9 s. Jeżeli słowa obu panów się potwierdzą to Tesla Roadster może wyznaczyć nową jakość w kategorii supersamochodów.
Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster

2018-11-07 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Tesla Roadster ma być szybsza i lepsza od każdego auta sportowego