Logo
Nikola Tre

Nikola Tre - wodorowa ciężarówka na rynek europejski

Od pewnego czasu było dość cicho wokół firmy Nikola, ale dziś producent zapowiedział model Tre. Jest to kolejna ciężarówka, która tym razem ma zaoferować napęd wodorowy i specyfikę przeznaczoną na rynek europejski.

Nikola Tre Nikola Tre

Nikola Tre bierze swoją nazwę od norweskiego słowa trzy. Taka decyzja nie jest przypadkowa, bowiem to właśnie w Norwegii mają ruszyć pierwsze testy ciężarówki w okolicach 2020 roku. Na razie możemy się przyjrzeć pierwszym grafikom koncepcyjnym oraz garści informacji na temat planowanego pojazdu.

Nikola Tre ma być oferowana w kilku konfiguracjach. Moc napędu będzie się mieścić w granicach od 500 do 1000 KM, zaś zasięg ma oscylować w granicach 500-1200 km. Pojazd ma spełniać europejskie normy gabarytów, dlatego mocno różni się od zaprezentowanych wcześniej modeli One i Two.
Nikola Tre
Co ciekawe producent sugeruje, że ostatecznie Nikola Tre może oferować system autonomicznej jazdy poziomu 5. To by oznaczało, że wpisze się w wizję transportu przyszłości, gdzie rola człowieka ograniczy się do minimum. Produkcja miałaby ruszyć w okolicach 2022 i 2023 roku. Nie wiadomo gdzie byłaby montowana ciężarówka, ale producent od pewnego czasu zapowiada uruchomienie swojej placówki w Europie. Prezentacja pierwszego prototypu ma mieć miejsce w kwietniu 2019 roku na specjalnej imprezie w Phoenix.

2018-11-06 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Nikola Tre - wodorowa ciężarówka na rynek europejski