Logo
Hyundai Nexo FCV

Hyundai Nexo FCV - nowy SUV napędzany ogniwami paliwowymi

Hyundai Nexo FCV jest kolejnym modelem koreańskiej marki napędzanym ogniwami paliwowymi. Model ten prezentuje się niczym efektowny koncept, ale auto jest pojazdem produkcyjnym, który jeszcze w tym roku pojawi się na wybranych rynkach.

 
Hyundai Nexo FCV jest określany przez producenta jako zaawansowany, technologicznie flagowy pojazd. Ma on być jednym z filarów planu wypuszczenia na rynek przed 2025 rokiem 18 przyjaznych ekologii samochodów. Auto może się pochwalić całą masą nowych systemów wspomagających kierowcę, jak między innymi monitor ślepych punktów. System ten za sprawa licznych sensorów i kamer szerokokątnych bada otoczenie samochodu i ostrzega kierowcę oraz wyświetla obraz na konsoli centralnej.

Hyundai Nexo FCV Hyundai Nexo FCV

SUV jest również pierwszym autem marki z systemem trzymania się swojego pasa ruchu. Highway Driving Assist ma zaś pomagać w automatycznym dostosowywaniu prędkości na autostradach. Na pokładzie ma się też pojawić system inteligentnego parkowania, choć nie zdradzono szczegółów na jego temat.

Hyundai Nexo FCV Hyundai Nexo FCV
Producent zastosował nowe wydajniejsze ogniwa paliwowe oraz lżejszą jednostkę napędową. W efekcie samochód oferuje moc 160 KM i moment obrotowy 394 Nm. Przyspieszenie do setki zajmuje 9,5 s, a maksymalny zasięg wynosi 595 km.
Hyundai Nexo FCV Hyundai Nexo FCV

2018-01-10 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Hyundai Nexo FCV - nowy SUV napędzany ogniwami paliwowymi