Logo
Atlis XT

Atlis XT - kolejny pickup z napędem elektrycznym

Na rynku wyrastają kolejni producenci aut elektrycznych niczym grzyby po deszczu. Część ze start-upów stawia na pickupy. Niedawno mogliśmy zobaczyć Riviana R1T, a dziś zaprezentowano koncept Atlis XT.

Atlis XT Atlis XT

Atlis Motor Vehicles to kolejna firma chcąca zaistnieć na rynku aut EV. Pierwszy model XT zdaje się mieć potencjał do walki z najlepszymi. Firma ma doświadczenie od 2016 roku, gdy zaczęła konwertować pickupy z diesli na napęd elektryczny. Teraz szykuje swój pierwszy autorski pojazd.

Atlis XT powstał na modułowej platformie wzorowanej na deskorolce. I tak w płaskiej części są umieszczane różne zestawy baterii, a poszczególne silniki elektryczne znajdą się przy osiach. Producent zapowiada możliwość montażu różnych wersji zawieszenia, a nawet dołączenia trzeciej osi.
Atlis XT Atlis XT
Na rynek początkowo trafią trzy wersje baterii zapewniające zasięg odpowiednio 482 km, 643 km oraz 804 km. Pickup ma korzystać z kamer zamiast lusterek i oferować system autonomicznej jazdy poziomu 5. Atlis XT ma trafić na rynek w 2020 roku. Producent planuje klasyczną sprzedaż z ceną startującą od 45 000 dolarów. W planach jest też możliwość wynajęcia auta za cenę 700 dolarów miesięcznie.
Atlis XT Atlis XT Atlis XT Atlis XT

2019-01-08 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Atlis XT - kolejny pickup z napędem elektrycznym